آموزشی

انواع دستگاه های بورینگ CNC سی ان سی

دستگاه بورینگ table type boring

انواع دستگاه بورینگ سی ان سی (Boring CNC) را می توانید به طور کامل در این صفحه مشاهده کنید.

همچنین پیشنهاد می شود مطلب بورینگ cnc سی ان سی چیست را نیز مشاهده کنید.

Table type machine

این نوع از پر مصرف ترین و محبوب ترین موارد در بین دستگاه های بورینگ میباشد که شامل گیربکس ، ستون ، base ، میز ، saddle ، bed استگیربکس حرکتی در جهت بالا و پائین دارد. اسپیندل به داخل و خارج حرکت مینماید. میز و saddle در دو جهت قابلیت چرخش دارند.

دستگاه بورینگ table type boring

 

Floor type machine

این نوع شامل گیربکس ، ستون ، ستون حائل ، باند ( به منظور حرکت ستون اصلی) است. مهمترین تفاوت این دستگاه با ماشین های table type در حرکت اسپیندل میباشد این دستگاه برای عملیات ماشینکاری سنگین تر بکار می رود و در طول فرایند ماشینکاری قطعه ثابت است و اسپیندل در طول باند برای ماشینکاری نقاط مختلف حرکت مینماید.

 

 

 

Floor type machine

 

Planer type machine

این نوع شامل گیربکس ، ستون ، ستون حائل ، باند ، میز و بستر میباشد. این مورد به نوع table type شباهت دارد. اما مکانیزم پشتیبانی قطعه کار متفاوت است. میز در این نوع بسیار مشابه به عملیات ماشینکاری در سیستم FLOOR  TYPE است. در این سری که عملیات ماشینکاری را بسیار آسانتر میباشد. بنابراین این مدل تلفیقی از مدل table type و floor type  است. یعنی هم قطعه بزرگتر و هم قابلیت ماشینکاری آسان تر است.

Planer type machine

 

 

Multiple head type machine

شامل گیربکس ( دو تا چهار گیربکس ) ، ستون ( دو ستون ) ، بستر (bed ) ، میز میباشد .  این ماشین به مدل planer type شباهت دارد. در این سری میتوان دو ، سه و یا چهار گیربکس داشت.

Vertical boring machine

این بورینگ فرز عمودی بسیار بزرگ است و به منظور ماشینکاری داخل و خارج قطرهای مختلف همچنین عملیات ماشینکاری face milling ، قطعات متقارن مانند ring-gear blanks ، ماشینکاری توربین بخار ، توربین های آب ، تایر های لوکوموتیو ، میز های ماشین ابزار ، فلنج لوله های بزرگ و مخازن تحت فشار  بکار میرود. سایز این دستگاه بر اساس سایز بزرگترین قطعه انتخاب میگردد.

 

انوع دیگر دستگاه های بورینگ :

 

Two-spindle boring machine

Double ended machine

Fine boring machine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *